WOŚP – pomyśl jak będziesz wrzucać

Tak, znowu cała Polska będzie odmieniać jedno nazwisko przez wszystkie przypadki. Owsiak. Pomimo, że nie jest celebrytą zna go każdy. Grube miliony, może kolejny rekord, zbieranie kasy do puszki. Tego dnia nic nie ma za darmo. Kasa, kasa, kasa.

I gdy będziesz mijał kolejnych kwestujących, gdy sięgniesz po te 5 zł pomyśl!

Pomyśl, że dla Ciebie 5 zł i milionów innych Polaków to minimalna kwota, którą wydasz i nawet tego nie zauważysz. Pomyśl, że dzięki Tobie przeżyje dzieciaczek, który waży 500 gram. To tyle co pół torebki cukru! Pomyśl, że dajesz mu szansę na pierwszy oddech, którego on nie potrafi jeszcze zaczerpnąć.  Kilometry rurek, tysiące aparatur to realna szansa by Jaś, Zosia i Julka mogli żyć.

Jestem na Oiomie noworodkowym. Kilka dni temu urodziła się córeczka mojej przyjaciółki. Ciąża po 3 stratach, ta też do fizjologicznych nie należała. Poród w 28 tygodniu. Stan dziecka- ciężki. Pomimo, że pracuję w tym szpitalu i przez owy oiom przechodziłam nie raz to jednak widok dzieciaczka bliskiej Ci osoby, którego ledwo widać spod mnóstwa sprzętów powoduje łzy i szybsze bicie serca. Teoretycznie wiedziałam, że gdyby nie orkiestra połowa tego oddziału by nie istniała a większość mam właśnie by opłakiwała swoje dzieci, których nie udało się uratować. Ale jeśli zaczyna Cię to dotyczyć bezpośrednio, masz ochotę iść na pieszo do Warszawy i uściskać Owsiaka. Masz ochotę dziękować każdemu kto wrzucił choćby złotówkę. Cieszysz się, że jest ktoś w tym kraju, komu też zależy na Twoim dziecku.

Gdy będziesz wrzucał 5 złotych – pomyśl…

Pomyśl o wszystkich dzieciach, które urodziły się zdrowe i zanim wyszły do domu miały przebadany słuch. NFZ tego nie zapewnia, najchętniej wysłałby Was na prywatną wizytę, na którą czeka się pół roku. Pół roku po którym ciężko by było uszkodzony słuch naprawić. A tak dostajemy to z urzędu, uszka sprawdzane są przy łóżku mamy,

Pomyśl o kobietach z cukrzycą, których nie stać na pompę. Wiecie ile ona kosztuje? Około 10 000 zł! Od Orkiestry przyszła mama ma ten sprzęt za darmo i łatwiej jest jej kontrolować poziomy cukru co ma ogromne znaczenie na stan zdrowia jej dziecka.

Pomyśl czy warto rzucać hejtem, oskarżać o kradzież, manipulacje. Pomyśl czy masz pewność, że ktoś z Twoich najbliższych nigdy nie skorzysta z aparatury z czerwonym serduszkiem. Jeśli masz w dupie co robi Owsiak to kup chociaż jeden inkubator. Co jak mówię- dorzuć się do gazików- to już będzie dużo.

Co by o Orkiestrze nie mówić uratowała tysiące żyć. Życie Twojej córki, Twojego wnuka, Twojej koleżanki ze szkoły. I mam nadzieję, że przedstawicie swoje historie i przekonacie nieprzekonanych, albo przynajmniej sprawicie, że nie będą przeszkadzać.

Siema!

 

Podziel się swoją opinią na ten temat:

Napisz pierwszy komentarz!