Czy można delikatnie dosolić obiadek dla dziecka żeby był lepszy w smaku?

Zupełnie nie ma takiej potrzeby wręcz jest to przeciwwskazane. Po pierwsze dziecko ma inne odczucia smakowe niż dorośli i jemu sól smaku nie wzbogaca. Nam może wydawać się coś mdłe, ale dla maluchów jest akurat. A po drugie- najważniejsze-podając dziecku sól niszczysz jego małe nerki, które nie są w stanie przefiltrować tego typu przypraw co w konsekwencji może się skończyć poważnymi chorobami.

zobacz odpowiedzi innych mam

Pół roczne dziecko nie chce pić mleka modyfikowanego,

Być może jest to spowodowane jakimś składnikiem mieszanki, które dziecku nie odpowiada. Różni producenci oferują różny skład mleka. Należy więc zmienić dotychczasową firmę mleka i spróbować inną. Innym powodem może też być nieodpowiednie przygotowywanie posiłku tzn. za dużo proszku a za mało mleka. Jeśli nic nie pomaga należy skonsultować się z pediatrą być może maluch ma uczulenie na jakiś składnik i trzeba to będzie sprawdzić w badaniach laboratoryjnych.

zobacz odpowiedzi innych mam

Jak i ile glutenu wprowadzać?

Gluten wprowadzamy między 4 a 6 miesiącem. Mówi się, że powinien być to 1g dziennie, jednak nie musisz się stresować i odmierzać za każdym razem na wadze kuchennej. Ważne by było go mało, a czy dasz dziecku 1g czy 1.5 nic mu się nie stanie. Można dać też skórkę od chleba jednak większość dziecko będzie na początku wypluwać, więc ten sposób może okazać się niedostateczny.

zobacz odpowiedzi innych mam

Czy szerokie pieluchowanie jest potrzebne?

Szerokie pieluchowanie tak jak chodziki były kiedyś pewnym kanonem w wychowywaniu dzieci. Dzisiaj wiemy, że zakładanie dwóch pieluch nie ma wpływu na stan bioderek. Wiemy też, że jest to dla dziecka niewygodne i nie pomaga mu w nauce siadu czy chodzenia. Zaburza się w ten sposób jego naturalną postawę. Więc jeśli dziecko ma problem z bioderkami zamiast dodatkowej pieluchy zabierz malca np. na basen. Gwarantuję dużo większą przyjemność i dla Ciebie i dla malca

zobacz odpowiedzi innych mam

Dziecko ma pół roku i jeszcze nie siedzi- Czy się martwić?

Każde dziecko jest inne i mało które trzyma się wytycznych z książek. Jedno usiądzie mając 5 miesięcy a inne 7. Nie oznacza to, że coś jest nie tak. Siądzie jak będzie na to gotowe. Nie stresuj się czytając kolejne mądre porady, że już dawno powinnaś być na rehabilitacji. Tak samo dotyczy to chodzenia czy pierwszych ząbków. A  Ty sama może też zaczęłaś później siedzieć? Pamiętaj po kimś ten maluch ma swoje zachowania.

zobacz odpowiedzi innych mam

Jak wprowadzać pokarmy dziecku z nietolerancją laktozy?

Kasia położna podpowiada: „Na pewno nie dawać dziecku wołowiny, jogurtów, twarożków,  kaszek mlecznych a jeśli już to najlepiej kaszki holle bezmleczne i bezcukrowe i dodać do tego owocki. Poza tym wszystko normalnie i owocki i warzywa, indyk, królik, ryba. Moja mała wyrosła jak miała 9 miesięcy i wtedy dostawała jogurt naturalny, twaróg i było ok”

zobacz odpowiedzi innych mam